همه چیز درباره سنگ صلصالی

سنگ صلصالی کارخانه مهرنیا

سنگ صلصالی از خانواده سنگ مرمریت (مرمر) است. محبوبیت این سنگ در ایران و حتی در دیگر کشورهای جهان به دلیل ظاهر زیبای آن یعنی وجود رگه‌هایی قرمز بر روی پس‌زمینه کرم، روشن و یاسی آن است. اشکال دیگر این سنگ نیز دارای همان ویژگی‌ها و خواص هستند. تنها تفاوت موجود، رنگ تیره‌تر، فسیل و رگه‌های سینوسی بیشتر است.

انواع سنگ مرمریت صلصالی

معیار تقسیم‌بندی این سنگ، نوع برش و طیف رنگی آن است. با در نظر گرفتن نوع برش، به دو دسته موج‌دار و بی‌موج و با توجه به طیف رنگی آن به کرم، یاسی و سفید محدود می‌شود.

کاربرد سنگ مرمریت صلصالی

سنگ مرمریت صلصالی کاربردهای متنوعی دارد و در نمای داخلی ساختمان یعنی راه‌پله، کف و بدنه داخلی ساختمان و همچنین در نمای خارجی ساختمان نیز استفاده می‌شود.

معدن مرمریت صلصالی

محل استخراج این سنگ، شهرستان خور و بیابانک واقع در شرق استان اصفهان می‌باشد. مرحوم حاج حسین صلصالی که از پیشکسوتان بزرگ صنعت سنگ ایران محسوب می‌شدند با شناخت خوبی که از این منطقه داشتند و با تلاش و همت بی بدیل خود، توانستند از این معادن بهره‌برداری نمایند.

قیمت سنگ مرمریت صلصالی

قیمت این سنگ با توجه به ابعاد و رنگ آن متغیر است: ابعاد ۴۰*۴۰ دارای بازه قیمتی پایینی است ولی برای سایزهای بزگ‌تر از جمله پله با افزایش قیمت روبرو خواهید شد. رنگ‌های یاسی و سفید نسبت به رنگ کرم قیمت بیشتری دارد.

جایگاه سنگ صلصالی دربازار سنگ ایران

از شناخته‌شده‌ترین سنگ‌های موجود در ایران، می‌توان به سنگ مرمریت صلصالی اشاره کرد. نام این سنگ را می‌توان در متن اکثر قراردادهای مشارکت در محدوده متوسط یافت. سنگ‌های روشن از جمله سنگ صلصالی محبوبیت بسیاری در بازار سنگ ایران دارند.

مزایای سنگ صلصالی

منحصر به فرد بودن، زیبایی چشم‌نواز، قیمت نسبتا ارزان و در دسترس بودن عواملی هستند که این سنگ را تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین و پرکاربردترین سنگ‌های مرمر در ایران نموده است.

دکوراسیون داخلی با استفاده از سنگ مرمریت

مبلمان مرمریتی شاید در نگاه نخست فضایی خشک و رسمی را به شما نشان دهد ولی باید در این میان زیبایی محفوظ آن را در طی سالیان متمادی مد نظر قرار داد. میزهایی با جنس مرمر در آشپزخانه و نشیمن، ایده‌ای مبتکرانه و جدید محسوب می‌شود. استفاده از وسایل مرمریتی دکوری مثلا آباژورها، فضایی رمانتیک و کلاسیک به خانه شما می‌بخشد.

مشاوره و خرید سنگ صلصالی

کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره رایگان در زمینه خرید سنگ ساختمانی هستند تا بتوانید متناسب با نیازها و شرایط خود، انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

کلیک کنید و مشاوره رایگان بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *